Kategoria

Inwestowanie


cze 29 2015 Gorączka złota czy bezpieczna przystań
Komentarze: 0

W okresie, gdy władze państw pragną rządzić całym globem, przy tym zadłużając się wzajemnie na kwoty (Grecja itp.), jakich żadną metodą nie da się zwrócić, a koszt rosnących wartości odsetkowych prędzej czy później musi doprowadzić do bankructwa kolejnych systemów finansowych, powinno się zdecydować o zabezpieczeniu swojego majątku w sposób zdywersyfikowany.

Powinno to być kupno waluty, ale też powinno się pomyśleć o tym, aby być właścicielem rzeczy fizyczne, gdyż zapisy wirtualne (jak choćby certyfikaty) to złudny pomysł, gdyż nadaje się co najwyżej na handel krótkoterminowy. Z kolei własność osobista jak np. ziemia - to zwykle posiada jakąś wartość i do tego to są elementy niezbędne do przetrwania (miejsce zamieszkania).

Zakupić należy monety tylko te bulionowe o jak najbardziej rozpoznawalne w światowej skali, czyli nie jakieś tam lokalnie bite pamiątki po Papieżu Polaku. Do selekcji mamy kilka bulionowych monet znanych w świecie, np.: American Eagle. Powinniśmy unikać wszystkiego co pochodzi z Chin, w tamtym rejonie znacznie prościej o falsyfikaty.

 

Złoto - bezpieczna przystań finansowa

Ważnych powinno być trochę parametrów, kiedy już wytypowaliśmy dany model monety. Opinie w sieci na temat dilera, do tego czy przesyłka jest tak zwana krótkoterminowa lub "terminowa". Jako krótkoterminową przyjmuje się kilka dni roboczych - po prostu towar powinien być dostępny na stanie w magazynie w dniu kupna.

Trzeba brać pod rozwagę możliwość występowania fałszywek, stąd nie należy sugerować się tylko ceną. Tylko renoma dilerze, renoma samego towaru. Przyjmuje się, że im mniejsza sztabka, tym trudniej ją podrobić (w większe sztabki fałszerze są w stanie do środka wpakować wolframowe pręty cechujące się zbliżonym ciężarem właściwym do złota). Dlatego nie powinno się przekraczać wagi 1oz. Dużo trudniej podrobić małą monetę niż złotą sztabkę. Złoto w sztabkach jest minimalnie mniej kosztowne od monet bulionowych.

Jak więc odpowiedni zadbać o swój majątek finansowy? W pierwszym kroku przemyśleć, jaka część powinna być zamrożona na wiele lat, pozostałą sumę należy oszczędzać na różny sposób (obligacje). W kolejnym kroku powinno się podzielić budżet przeznaczony na złoto w ustalonych częściach. W ramach podziału 10% powinno się przeznaczyć na złote monety 1oz, w tej sytuacji najlepiej sprawdzą się monety typu: American Eagle. Więcej w poradniku: http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

sty 13 2015 Polecane obligacje korporacyjne
Komentarze: 0

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W następstwie tego, potencjalny kontrahent winien nawiązać znajomość z ewentualnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jedno z urządzeń, które pomaga nam ustalić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych razem z ich wyznaczanym zagrożeniem. Takie zestawienie jest wytwarzane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja finansowa emitenta tudzież potencjalne możliwości postępu danej instytucji. Dlatego też, zdecydowanie rekomendujemy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego.

Inwestowanie w obligacje korporacyjne

Przykładowym z serwisów, który oferuje tego rodzaju skompilowania jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy znaleźć dodatkowo instrukcję czystego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najmodniejszych emitentów. W rzeczy samej, wszystkie ratingi są uaktualniane na gorąco. Jest to jedno z całego szeregu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napawa się coraz to większą sławą. Przy wycenie konkretnej propozycji inwestycyjnej należy wziąć w rachubę jej dostępność.

W przypadku obligacji korporacyjnych, obszerną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Ponadto, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym ustroju Catalyst, dzięki po kiego możemy dogłębnie przeszukać całą ofertę danych obligacji.

sty 13 2015 Obligacje bankowe - jak na nich zarabiać
Komentarze: 0

Obligacje Korporacyjne to uzupełniający rodzaj papierów wartościowych, które są wydzielane poprzez instytucje czy też wszystkie podmioty aktywności oszczędnej. Wydzielając obligacje, ich emitent zmusza się do ich wykupienia od nabywców, za ich pierwotną zapłatę wspólnie z pomocnymi procentami.

Getin Noble - obligacje banków

Do czasu okupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej nabywcy. Niezbicie odsetki to zaledwie przykładowy z rodzajów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w profitach danego banku. Interesującą ofertą są obligacje banków.

Poprzez swoją wielodniową frekwencję na rynku a także stałą sytuację finansową, banki są wiarygodnymi emitentami. Przez to, więcej i więcej ludzi w Polsce, postanawia na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są rzecz jasna banki. Utrzymuje się jedynie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - O ile kupujemy obligację otwarcie od emitenta, przy współudziale agenta emisji (np.. lokalu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest przeznaczenie systemu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji oraz obrotu wszelkimi winnymi zasobami walutowymi. Przez własne działanie jak i możliwości, układ Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór rzeczowego rynku zależy od spożywcy, pamiętajmy jednak, że ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy szacowaniu. Z tej racji, na ogół nabycia obligacji, polecamy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

sty 13 2015 Pożyczki a oszczędzanie - skorzystaj z...
Komentarze: 0

Robota to sposób na wzbogacenie się pieniędzy służących do utrzymania się. Ale nikt nie powinien wydawać wszystkich zapracowanych przez siebie pieniędzy. Wszelacy teoretycy gospodarek od bez ustanku głoszą, iż podwaliną wytwornej kondycji pieniężnej osoby materialnej jest, ponadto robocie zarobkowej, także zachowywania i ostrożne gospodarowanie odroczonymi środkami.

Nobiles2 umozliwia zarabianie na pożyczkach społecznościowych

Takim gospodarowaniem na bank nie jest trzymanie pieniędzy w klasycznej skarpetce. Środki zdeponowane w ten sposób w rzeczywistości marnują na wartości ze względu procesów inflacyjnych (wzrostu cen tłumiącego siłę nabywczą posiadanych środków).

W związku z tym też oszczędzanie powinno występować razem z racjonalnym lokowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym trybem od zawsze było założenie pieniędzy na lokatę. Ten produkt płatniczy polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na wynegocjowany czas, za co w miejsce dostajemy procenty, w wysokości kilku odsetków w miar roku. Nie są to wiec nadmiernie wysokie zyski, choć jest to podobno najbezpieczniejszy sposób lokowania oszczędności. Istnieją jednakże zarówno inne postaci wkładania oszczędności. Jedną z nich są pożyczki społecznościowe.

Co oznacza? - spyta niejeden potencjalny inwestor. Przybliżmy z tej przyczyny zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży tutaj spółka Nobiles2 i jej oferta. Program oszczędzania Pro-Zysk, oferowany poprzez Nobiles2, opiera się naturalnie na pożyczkach społecznościowych. W konspekcie mówiąc Nobiles2 pośredniczy między postacią wkładającą swoje środki (która w tym momencie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc naraz gwarantem spłaty pożyczki.

Postanawiając na ten rodzaj inwestycji możemy liczyć na wysokie przychody, jakkolwiek naraz, nie tak jak w przypadku innych dochodowych inwestycji, obowiązuje w tym miejscu gwarancja zwrotu kapitału, bowiem Nobiles2, będąc reprezentatywnym gwarantem pełnego przedsięwzięcia, pozwala na bezpieczne udzielanie pożyczek, kasując dokładnie tak ryzyko zagubienia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, zachowywanie spełniło do ostatka najnowszy aspekt. Nie musi na pewno polegać na odbieraniu delikatnych kwot z lokat, lecz może stanowić chociażby subsydialnezupełniające źródło zysku.

sty 13 2015 Sposoby na oszczędzanie
Komentarze: 0

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach użytkowaliśmy coraz częściej. Albowiem też nareszcie zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż należałoby mieć odłożoną pewną kwotę, nie tylko na tak tytułowaną "czarną godzinę". Niezbicie znaczna część z nas posiada chociaż jedno konto bankowe czy też konto oszczędnościowe. Jak bierze się z wielu sondaży, to w samej rzeczy konta oszczędnościowe są otoczeniami na których lokujemy ewentualne nadwyżki monetarne - zazwyczaj wprawdzie nie ma tego nadto wiele.

Oszczędzanie długoterminowe

Nie ma też co ukrywać: to wytworny sposób, o ile chcemy odłożyć pieniądze na chwilę a później bez jakichkolwiek wytrwałości sięgnąć po nie w razie potrzeby. Konta oszczędne są z zasady skromnie oprocentowane, nie będą więc użyczały się wtedy, gdy masz na myśli o cyklicznym odkładaniu środków co miesiąc. Jeżeli chcesz zainicjować ciągłe zachowywanie, należałoby zamieścić pieniądze na lokacie.

Nie musi ich być dużo - chodzi tylko o to, byś przez dwa lub trzy miesiące, w stosunku do rozciągłości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się na dodatek, iż pieniądze, które odłożyłeś są poprzez pewien termin nieprzystępne i nie możesz nimi bez ograniczeń manipulować. Poniekąd oszczędzanie długoterminowe należy w którymś momencie zacząć, nawet gdy oszczędzanie będziesz zaczynać od przysłowiowego zera względnie od nadzwyczaj małej kwoty. Wytrwaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, chociażby na rachunek oszczędnościowy małą sumę.

Nie odczujesz tego szczegółu w powszednim funkcjonowaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaszokowany zauważając, iż bez wielkich poświęceń udało Ci się coś odroczyć.

sty 13 2015 Gdzie najlepiej Inwestować?
Komentarze: 0

Jak rozkazywać uzbieranym budżetem, tak aby na tym nie zgubić? Na wstęp, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym sposobie lokowania, a więc inaczej mówiąc dywersyfikacja portfela. W co kalkuluje się wkładać? Można inwestować w różne kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto? Inwestycja w złoto polega najczęściej na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Nabyć możemy złote sztabki albo złote monety.

Srebrne monety bulionowe

Złote monety to nazywane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, istotnie w celach inwestycyjnych, monety takie przeważnie nie mają nominału, są warte tak duża liczba ile kruszec z którego są sporządzone. Wartość złota w dłuższym okresie terminu zawsze rośnie, dlatego inwestując złoto mamy faktycznie gwarancję, iż nie zawieruszymy.

Jak iInwestować w srebro? Lokować w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, czyli nabywając sztabki srebra, a w większości wypadków srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest z reguły waga dla przykładu 1 uncja. Srebro jako półprodukt, który można wyczerpać i nie można odbudować dodatkowo będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie czasu, z tego powodu podobnie jak w złoto warto w nie inwestować. Inwestycja w surowce normalne, a nie dewizy ma też inny plus.

O ile zajdzie do wielorakich sytuacji, które sprawią, iż dewiza stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące respektowane, wobec tego pożądane byłoby wkładać w złoto inwestycyjne choćby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bowiem nie wiemy jak nadal potoczy się polityka płatnicza kompletnego świata. Po dalsze informacje odsyłamy do serwisu http://www.saminwestuj.pl/

sty 13 2015 Bankowe Lokaty dają spory zysk bez ryzyka...
Komentarze: 0

W tych realiach zewsząd napadają nas reklamy banków i innych spółek, proponujących różnorakie sposoby pomnażania naszych pieniędzy. Pociągają nas znane osoby, wykorzystywane w reklamach kolory, wciągające melodie czy zgrabne creda.

Jednakże brać w rachubę należy, iż czujność są sprawą, nad którą wskazane jest zastanowić się dłuższą chwilę, z tego powodu że niefachowo przedsięwzięta decyzja może nas boleśnie "uderzyć po kieszeni". Niezbicie przy wyborze trafnego banku i instrumentu szczędzenia (np. oszczędzanie na lokatach) pożądane byłoby poszukać mniej względnie z większym natężeniem zawodowej pomocy.

Najlepsze lokaty o zmiennym oprocentowaniu

Na rynku działa dużo instytucji zajmujących się doradztwem finansowym. Ich pracownicy zawodowo porównają wszystkie osiągalne oferty i odpowiednio z możliwościami a także preferencjami interesanta, przedstawią wszystkie za i przeciw konkretnych wyborów. O ile tymczasem nie chcemy wydawać pieniędzy na doradców, owocny będzie ranking lokat. Wiele takowych znaleźć można w Necie.

Zważają one spore kryteria wyceny lokat. Między pojedynczymi rankingami znajduję się różnice, jednakże bezsprzecznie najlepsze lokaty bankowe znajdują się u szczytu każdego z nich. Opcjonalnie ich sytuacje mogą się różnić o jedną ewentualnie dwie, zależnie od kryterium dominującego w danym rankingu. Rankingi uwzględniają różne gatunki lokat, a więc lokaty o stałym oprocentowaniu, lecz też lokaty o zmiennym oprocentowaniu.

Dużo serwisów, które zamieszczają szyki lokat, na własnych stronach zamieszcza zarówno kalkulatory, dzięki którym możemy porachować zysk z lokat, w zależności od gatunku wyłowionej lokaty i jej długości.