sty 13 2015

Polecane obligacje korporacyjne


Komentarze: 0

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W następstwie tego, potencjalny kontrahent winien nawiązać znajomość z ewentualnym niebezpieczeństwem nabycia danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jedno z urządzeń, które pomaga nam ustalić ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych.

Jest to zestawienie wielorakich ofert obligacyjnych razem z ich wyznaczanym zagrożeniem. Takie zestawienie jest wytwarzane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji. Czynniki brane pod uwagę przy takiej analizie to pomiędzy innymi: kondycja finansowa emitenta tudzież potencjalne możliwości postępu danej instytucji. Dlatego też, zdecydowanie rekomendujemy zaznajomienie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy decyzję o kupnu danego papieru cennego.

Inwestowanie w obligacje korporacyjne

Przykładowym z serwisów, który oferuje tego rodzaju skompilowania jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy znaleźć dodatkowo instrukcję czystego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najmodniejszych emitentów. W rzeczy samej, wszystkie ratingi są uaktualniane na gorąco. Jest to jedno z całego szeregu ułatwień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napawa się coraz to większą sławą. Przy wycenie konkretnej propozycji inwestycyjnej należy wziąć w rachubę jej dostępność.

W przypadku obligacji korporacyjnych, obszerną dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Ponadto, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym ustroju Catalyst, dzięki po kiego możemy dogłębnie przeszukać całą ofertę danych obligacji.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz