sty 13 2015

Obligacje bankowe - jak na nich zarabiać


Komentarze: 0

Obligacje Korporacyjne to uzupełniający rodzaj papierów wartościowych, które są wydzielane poprzez instytucje czy też wszystkie podmioty aktywności oszczędnej. Wydzielając obligacje, ich emitent zmusza się do ich wykupienia od nabywców, za ich pierwotną zapłatę wspólnie z pomocnymi procentami.

Getin Noble - obligacje banków

Do czasu okupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej nabywcy. Niezbicie odsetki to zaledwie przykładowy z rodzajów świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w profitach danego banku. Interesującą ofertą są obligacje banków.

Poprzez swoją wielodniową frekwencję na rynku a także stałą sytuację finansową, banki są wiarygodnymi emitentami. Przez to, więcej i więcej ludzi w Polsce, postanawia na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są rzecz jasna banki. Utrzymuje się jedynie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Nadeszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - O ile kupujemy obligację otwarcie od emitenta, przy współudziale agenta emisji (np.. lokalu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest przeznaczenie systemu Catalyst.

Catalyst jest systemem, który dokonuje autoryzacji oraz obrotu wszelkimi winnymi zasobami walutowymi. Przez własne działanie jak i możliwości, układ Catalyst jest ujmowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór rzeczowego rynku zależy od spożywcy, pamiętajmy jednak, że ustroje takie jak Catalyst, mogą mieć nieduże opóźnienie przy szacowaniu. Z tej racji, na ogół nabycia obligacji, polecamy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz