Archiwum czerwiec 2015


cze 29 2015 Gorączka złota czy bezpieczna przystań
Komentarze: 0

W okresie, gdy władze państw pragną rządzić całym globem, przy tym zadłużając się wzajemnie na kwoty (Grecja itp.), jakich żadną metodą nie da się zwrócić, a koszt rosnących wartości odsetkowych prędzej czy później musi doprowadzić do bankructwa kolejnych systemów finansowych, powinno się zdecydować o zabezpieczeniu swojego majątku w sposób zdywersyfikowany.

Powinno to być kupno waluty, ale też powinno się pomyśleć o tym, aby być właścicielem rzeczy fizyczne, gdyż zapisy wirtualne (jak choćby certyfikaty) to złudny pomysł, gdyż nadaje się co najwyżej na handel krótkoterminowy. Z kolei własność osobista jak np. ziemia - to zwykle posiada jakąś wartość i do tego to są elementy niezbędne do przetrwania (miejsce zamieszkania).

Zakupić należy monety tylko te bulionowe o jak najbardziej rozpoznawalne w światowej skali, czyli nie jakieś tam lokalnie bite pamiątki po Papieżu Polaku. Do selekcji mamy kilka bulionowych monet znanych w świecie, np.: American Eagle. Powinniśmy unikać wszystkiego co pochodzi z Chin, w tamtym rejonie znacznie prościej o falsyfikaty.

 

Złoto - bezpieczna przystań finansowa

Ważnych powinno być trochę parametrów, kiedy już wytypowaliśmy dany model monety. Opinie w sieci na temat dilera, do tego czy przesyłka jest tak zwana krótkoterminowa lub "terminowa". Jako krótkoterminową przyjmuje się kilka dni roboczych - po prostu towar powinien być dostępny na stanie w magazynie w dniu kupna.

Trzeba brać pod rozwagę możliwość występowania fałszywek, stąd nie należy sugerować się tylko ceną. Tylko renoma dilerze, renoma samego towaru. Przyjmuje się, że im mniejsza sztabka, tym trudniej ją podrobić (w większe sztabki fałszerze są w stanie do środka wpakować wolframowe pręty cechujące się zbliżonym ciężarem właściwym do złota). Dlatego nie powinno się przekraczać wagi 1oz. Dużo trudniej podrobić małą monetę niż złotą sztabkę. Złoto w sztabkach jest minimalnie mniej kosztowne od monet bulionowych.

Jak więc odpowiedni zadbać o swój majątek finansowy? W pierwszym kroku przemyśleć, jaka część powinna być zamrożona na wiele lat, pozostałą sumę należy oszczędzać na różny sposób (obligacje). W kolejnym kroku powinno się podzielić budżet przeznaczony na złoto w ustalonych częściach. W ramach podziału 10% powinno się przeznaczyć na złote monety 1oz, w tej sytuacji najlepiej sprawdzą się monety typu: American Eagle. Więcej w poradniku: http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/