Archiwum maj 2015


maj 02 2015 Witaminy i minerały z natury oferują jagody...
Komentarze: 0

Do niedawna jeszcze niewielkie jagody, rosnące tylko w deszczowych lasach Amazonii, znane były w zasadzie tylko mieszkańcom którzy mieszkali w tamtych obszarach. Używane były jako roślina lecznicza, ale także jako jeden z ważniejszych elementów pożywienia, także dzięki jedzeniu jagód Acai mieszkańcy amazońskiej dżungli utrzymywali zdrowie i kondycję. Kiedy zachodni świat zaczął badać ten malutki, drobniutki owoc, to okazało się, iż jest on składnicą minerałów, witamin i składników odżywczych.

Jagody acai pełne zdrowych składników

Mało można znaleźć owoców, jakie poszczycić się będą mogły tak dużym ich występowaniem, dziwić się więc nie ma czemu, iż w szybkim tempie uzyskały światową sławę. Owoce Acai zawierają dużą ilość białek, błonnika i węglowodanów, ale również poza tymi tradycyjnymi składnikami mają także polifenyle oraz antyoksydanty - a są to związki niezwykle potrzebne dla naszego organizmu.

Polifenyle wspierają pracę serca, natomiast antyoksydanty blokują większość wolnych rodników, chroniąc dzięki temu przed ich bardzo szkodliwym wpływem na organizm. Dzisiaj produkty z jagód Acai oferowane są na całym świecie, a jedną z najpopularniejszych ich form stały się soki. Można je spożywać tak naprawdę bez większych ograniczeń i są doskonałym uzupełnieniem codziennego odżywiania, gdyż posiadają praktycznie wszystkie substancje oraz związki, znajdujące się w świeżych owocach. Po dalsze informacje odsyłam na stronę GrzegorzDeuter.pl.

Soki sprzedawane we wszystkich lepszych sklepach nie mają szkodliwych słodzików i konserwantów, dlatego mają dokładnie takie same właściwości zdrowotne, jak pozostałe sprzedawane preparaty zrobione z jagód Acai. O dobroczynnym wpływie owoców Acai na układ krwionośny oraz ochronę przed rakiem wspominane było wcześniej, lecz to jedynie niewielka część ich niespotykanych właściwości. Mają one dużą ilość witamin z grupy B, E i C, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, które powinny być niezbędne do właściwego działania mózgu oraz minerałów.

Zawartość takiej gamy składników podnosi także odporność i stymuluje ciało do przeciwstawiania się chorobom. Dla niejednej osoby niezwykle cenna może także być rola wspomagająca odchudzanie - sok z owoców acai oczyszcza organizm z niebezpiecznych związków i działa oczyszczająco, przez co doskonale pomaga przy utracie masy ciała, jest jednocześnie smacznym dodatkiem żywieniowym.