sty 13 2015

Jak osiagnąć wolność finansową


Komentarze: 0

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest zamysłem, do którego dąży poprzez kompletne życie. Lecz głównie na czym polega tryumf życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu życiowego? Jakim sposobem określić, czy komuś udało się takowy spełnić a także nie? Jakich kryteriów należy zastosować, aby dokładnie nazwać istnienie i wielkość triumfu?

Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się średnie i postawione zwłaszcza retorycznie. Jakkolwiek wyłącznie z pozoru. Po sekund namysłu rzeczywiście każdy dojdzie do aforyzmu, iż nie jest nietrudno nazwać moment, w którym można z pełną stanowczością ogłosić, że życiowy sukces stał się obcym udziałem.

Dla całego szeregu ludzi prostym, i przeważnie jedynym, sposobem na określenie spełnienia sukcesu życiowego poprzez daną osobę jest zajrzenie na jej status majątkowy. Jeżeli znamionuje się on stosowną ilością zer na koncie akceptują oni, że postać taka spełniła niezależność i sukces finansowy, a co za tym idzie i witalny. Zdaje się wprawdzie, iż jest to za bardzo pobieżne podejście do tej idei. Gdyż co w tym wypadku oznajmić o postaci, która stała się majętna dzięki zwyciężonej w totolotku? Z kompletną pewnością zapełnia ona warunek o stosownej ilości zer na koncie. Czy jednak pójście do kolektury i usunięcie kilku cyfr, dzięki z jakiego powodu wygrywa się fortunę, dostarcza podstawy do stwierdzenia o tym, że triumfujący spełnił tryumf witalny? Względnie nie - otóż nie było to efektem jego profesji jak i niewiarygodnych zdolności, a jedynie zrządzeniem żywota. Joe Vitale autor książek motywacyjnych twierdzi, iż o ile pozbędziemy powściągających się nas uprzedzeń i kompleksów jesteśmy w stanie uczynić i spełnić w zasadzie wszystko.

Oszczędzanie długoterminowe na koncie

Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do triumfu. Oczywiście potrzebna jest na domiar tego również nieugięta konsekwencja i upór, jednakże swoje nastawienie i namówienie o możliwości sięgania wszech zaplanowanych zamysłów to istota.

Nierzadko w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, wedle którego nasze osobiste nastawienie przesądza to jak ma wygląd rzeczywistość. W takim razie też można wyłożyć nietrudny morał, że triumf życiowy to tak naprawdę zręczność sięgania wszelkich zamierzonych motywów. Jeśli opanujemy taką sztukę, wszelkie inne pozorne żywotne tryumfy, takie jak chociażby majętność, spełnimy przy sposobności.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz